Sunday, 22 March 2026

Šokolādes groziņi ar zemesriekstu sviestu, gluži kā Reese's

Manā virtuvē ir pienācis tas laiks, kad arī bērni gatavo, vāra un cep. Un priecājos katru reizi, kad viņi kaut kam pieķeras. Teodors (11 gadi) jau kādu laiku ir aktīvs saldumu gatavotājs. Ir vismaz 6 reizes uztaisījis Našķoties Zanes Oreo kūku, kur es tikai piepalīdzu ar biskvīta daļu. 

Te gribu pierakstīt Teodora iecienīto Reese's šokolādes + zemesriekstu sviesta groziņu recepti, lai nav pēc laika atkal jāmeklē.


Šokolādes groziņi ar zemesriekstu sviestu (gluži kā Reese's)

250 g krēmīgais zemesriekstu sviests

60 g sviests

55 gr brūnais cukurs

120 g pūdercukurs

350 g šokolādi - miksējam melno ar piena (50/50)


Nelielā katliņā liek zemesriekstu sviestu, brūno cukuru un sviestu. Silda tik ilgi, kamēr parastais sviests izkusis un sāk jau mesties viegli vārīšanās sākuma brubuļi. Noņem šo katliņu nost no plīts. Nedaudz atdzesē. Kad nedaudz padzisis, pakāpeniski (aptuveni 4 piegājienos) pievieno pūdercukuru - masa kļūs biezāka.

Tad izkausē pusi šokolādes. Mikroviļņu krāsnī tas bija aptuveni 1 min un 20 sekundes.

Standarta mafina pannā izkārtoti mafinu cepamie papīrīši un tajā katrā ieliek aptuveni 1 nelielu tējkaroti kausētās šokolādes - pavisam nedaudz pasmērējot gar apakšējo malu, izveidojot tādu kā mini bļodiņu, bet nepārcenties ar daudzumu, jo mēs pirmajā reizē gatavojot arī nežēlojām šokolādi, bet tomēr bija par daudz un plānākā versija ir daudz labāka, vismaz mūsmājās.

Kad šokolāde salikta, katrā no groziņiem liek aptuveni 1 tējkaroti zemesriekstu sviesta masu, arī nedaudz izlīdzina, vai saliekot visos, pannu nedaudz pakrata uz visiem sāniem, lai smuki viss izlīdzinās. Tad liek šo visu pannu saldētavā uz aptuveni 5-8 minūtēm (vēlams pēc iespējas taisnākā leņķī).

Plānajā versijā mums sanāca 2 standarta mafina pannas (12 gab x 2) + mazajā mafina silikona panniņā vēl 8 mini groziņi.

Šajā brīdī izkausē atlikušo šokolādi.

Un kad visi groziņi, kas saldētavā vai ledusskapī (tur vajadzēs vairāk laika kā 8 minūtes) sacietējuši, katram groziņam pa virsu uzliek vēl pa karotei kausētas šokolādes un arī izlīdzina. Un liek vēl pēdejoreiz sacietēt.

Viss! Gatavs! 



Tagad tikai nepārspīlēt ar patēriņu :)

Sunday, 8 October 2023

Šokolādes kēkss ar banāniem.

 Esmu no tām, kurai ir pavisam grūti pārtiku izmest atkritumos. Tāpēc visi tie sabrūnējušie banāni uz manas palodzes, nevis nonāk miskastē, bet manā saldētavā. Pa vienam, pa vienam, kamēr tur jau var atrast daudz vairāk par ķekaru. Bieži tos sacepu mafinos, bet tie mums jau apnikuši. Te ir vēl viens labs risinājums.






Šokolādes kēkss ar banāniem.


3 pavisam gatavi banāni jeb tie izredzētie no saldētavas

2 olas

30 gr (vai 1/4 cup) kakao pulveris

4 ēdk. (vai 1/4 cup) eļļa

100 gr (vai 1/2 cup) cukura

120 gr (vai 1 cup) milti

1 tējk. cepamais pulveris

1/2 tējk. soda

šķipsna Alojas vaniļas cukura

60 ml (vai 1/4 cup) piens

šokolādes gabaliņi/rieksti/žāvēti auglīši


Ja banānus neņem pa taisno no palodzes, tad tos atsaldētos vajadzētu nedaudz paturēt, lai tie ir istabas temperatūrā.
Bļodā liek banānus, olas, kakao pulveri - visu labi sajauc, samīca ar dakšiņu viendabīgā masā.
Tad masai pievieno eļļu un cukuru. Arī tos iemaisa, lai veidojas viendabīga masa.
Sietā virs bļodas ieber miltus, cepamo pulveri, sodu, vaniļas cukuru - iesijā banānu masā. Tad lej pienu un arī to iemaisa.
Kā beidzamo - pievieno šokolādes gabaliņus, bet te var variēt gan ar daudzumu, gan to, ko liek.

Masu lej garenajā kēksu/maizes formā un liek 170 grādos cepties apm. 35-45 minūtes. Savam pirmajam, pirms likšanas krāsnī, biju uzlikusi pa virsu svaigas avenes - bija ļoti labi.


Thursday, 26 September 2019

Cepums ar iebiezināto pienu.

Pēc tā, cik ļoti daudz te ierakstu pēdējā laikā (gados - pat jāsaka) nudien nevar spriest par to, cik daudz joprojām gatavoju mājās. Jo gatavoju es katru dienu...labi, varbūt tās nav kūkas, žuljēni un pomādes un tomēr. 
Kas mani vēl satricināja pavisam nesen, un es pat teiktu - sapurināja te atzīmēties, bija kāda vēstule maltītes FaceBook kontā, kur kāda Kristīne man jautāja pēc kūkas receptes, jo maltite.lv vairs nedarbojoties! Tā tiešām bija, savā ikdienas dunā biju palaidusi garām mana domēna apmaksu. Bet mūsu datorizētajā laikā viss ātri atrisinājās, stāsts ar laimīgām beigām - Kristīne recepti maltite.lv varēja izlasīt jau nākošajā dienā - ceru, ka mammai kūka garšoja! :)

Šoreiz vēlos padalīties ar recepti, ar kuru augustā ar mani padalījās mana kolēģe Ilze (Paldies Ilze!). Kopš tā brīža, šķiet, esmu pamanījusies šo cepumu uzcept jau savas reizes piecas vismaz! Tieši tik ļoti varu uzsēsties uz vienu recepti, ja redzu to ērti, ātri pagatavojamu un kas ne mazāk svarīgi - tā, lai visiem garšo...vismaz tiem, kuriem garšo saldumi. 
Šī recepte ir totāliem, nelabojamiem saldummīļiem! 

Cepums ar iebiezināto pienu.

150 g sijātu miltu (lietoju gan klasiskos, gan universālos bez lipekļa, gan zirņu - visi der!)
1 tējk. cepamā pulvera
80 g kokosriekstu skaidiņas
220 g brūnais cukurs
125 g izkausēta sviesta

Karameļu kārta
400 g iebiezinātais piens ar cukuru
1 karote sviesta
1 karote cukura

Šokolādes kārta
125 g šokolāde
60 g sviesta


Sajauc palielā bļodā miltus, cepamo pulveri, kokosriekstu skaidiņas un brūno cukuru. Jāatzīst, ka visas reizes, kuras jau esmu paspējusi šo gatavot - esmu gatavojusi dubulto porciju lielajai cepešpannai. Norādītais apjoms receptē atbilst vidēja izmēra tortes formai (28 cm diametrā).

Kad katliņā izkusis arī sviests, to pievieno sausajam maisījumam, kārtīgi iemaisa, visērtāk šoreiz būs ar rokām, lai viss sausais maisījums top mitrs. Kad tas darīts, ieberu to sagatavotajā veidnē, kurā ieklāts cepamais papīrs (vēlams, lai ir ar rezervi malās, jo karameļu kārtas ceļi ir neprognozējami, ja nu forma vai panna ir mazāka, piemēram). Masu izlīdzina pa visu veidni vai pannu un pieplacina, lai ir vienmērīgi.

Liek cepties 180 grādos uz aptuveni 10 minūtēm, kamēr 'cepums' kļuvis zeltains.

Kamēr rit iepriekš pieminētās 10 minūtes, ķeras klāt Karameļu kārtai. Katliņā kausē sviestu + cukuru, kamēr veidojas īrisveidīga masa. Pievieno pamazām iebiezināto pienu un to visu kopā, uz nelielas uguns (ha, pašai jāsmaida - manai indukcijai liesmas neesmu pamanījusi) uzkarsē, bet nevāra. 

Kad zeltainā masa pametusi cepeškrāsni un pavisam nedaudz atelpojusies - pārlej to ar Karameļu kārtu un liek atpakaļ cepeškrāsnī uz līdzīgām 10 - 15 minūtēm, kamēr iebiezinātais piens viegli met kādu burbuli.
( ātrais variants - Karameļu kārtas darbības var aizstāt arī vienkārši cepumu pārklājot ar vārīto iebiezināto pienu. Tad atkrīt arī cepšana.)

Kad tas darīts - cepumam ļauj atvilkt elpu uz minūtēm 5 vismaz. Pa to laiku sagatavo šokolādes kārtu, kura ir tieši tik vienkārša - ūdens peldē izkausē šokolādi + sviestu.

Tad to pārklāj cepumam un dekorē ar piparkūku, kūku un visu citu krāsainajiem/ēdamajiem konfeti vai mandeļu skaidiņām, vai atstāj tādu viegli spīdošu bez liekām dekorācijām. 




Kad padzisis vēl vairāk - griežu nelielos kumosos, kurus viegli paslēp mutē, lai vari nepamanīts apēst arvien vairāk! Galu galā ziema un mīnusi tuvojas - jāgatavo neliels ķermeņa aizsargslānis jau laicīgi!


Lai labi garšo!










Friday, 27 October 2017

​PICA, brīva no lipekļa

Kā jau esmu minējusi še pat - nereti piedomāju pie tā, lai maltītē izpaliktu milti, jo man ļoti patīk, kad visi ēdam kopā un nav jāgatavo katram savs.
Vakar biju nolēmusi likt lietā ledusskapī atrodamo ziedkāposta galviņu, bija vairāki varianti - plācenīši, sacepums, bet galu galā nosvēros par PICU! Jo vairāk tāpēc, ka Rīgā picērijas īsti nepiedāvā variantus picām bez miltiem, vai vismaz man par tādām vietām nav informācijas.
PICA brīva no lipekļa.

1 vidēja izmēra puķkāposta galviņa
1 ola
150 gr kazas mīkstais siers
1 tējkarote oregano
sāls, pipari


tomātu pasta
mozarella
sēnes vai kas nu kārojas picas ēdājiem

Ziedkāposta galviņu sadala mazākos gabalos, pa ziedkopām, noskalo tekošā ūdenī, un liek blenderī. Tā pagatavojam kāposta 'rīsus'. 

Normālu katliņu, kurā ielieti kādi 3-5 cm ūdens, liek vārīties, kad sācis vārīties, liek iekšā jauniegūtos 'rīsus' un pavāra 4-5 minūtes. Nokāš un ieliek tīrā virtuves dvielī, sagriež to maksimālā sainītī un izspaida vēl, tur būs vēl ļoti daudz šķidruma, jo vairāk izspaidīsiet, jo kraukšķīgāka būs pamatne. 
Prātīgi tikai, varbūt pat ļauj nedaudz 'rīsiem' atdzist - jo citādi var apdedzināt rokas!

Var likt sildīties cepeškrāsni uz 200 grādiem.

Kad tas izdarīts, rīsus liek bļodā, pievieno sieru, sakultu olu, garšvielas. Samaisa viendabīgā masā un izklāj vēlamajā formā, tikai ne ļoti plāni, uz cepešpannā sagatavota cepampapīra. Pašas maliņas nedaudz biezākas, kā jau īstai picai.


Liek to cepties uz kādām 30-40 minūtēm, kamēr picas pamatne zeltaini brūna.
Pa to laiku var sagatavot pats savu tomātu pastu - sutinot gatavus tomātus ar garšvielām, vai kā man šoreiz bija jādara laika trūkuma dēļ - izmantoju jau gatavu.




Uz saceptās pamatnes, varbūt pat jāļauj tai nedaudz padzist, izliek tomātu pastu, mozarellu un kas nu kārojas - mūsu gadījumā tās bija sēnes.

Un liek cepeškrāsnī uz vēl kādām 10 minūtēm, līdz siers izkusis.





Gaaaardi!

Lab'apetīti! 

p.s. šonedēļ piedalījāmies mjau.co '3 dienas manā šķīvī' - redzamie šķīvji arī no mjau.co

Friday, 17 February 2017

Banānu-melnās šokolādes mafini bez lipekļa/glutēna.

Jau vairāk kā 4 mēnešus mūsu ģimenes stiprākais vīrietis ir atteicies no lipekļa lietošanas ikdienas uzturā. Līdz ar to, arī mūsu ikdienā lipekļa vai glutēna (latviskāk tomēr būtu teikt - lipeklis) ir krietni mazāk. Jāsaka godīgi, es pati no gardas zemesriekstu-ievārījuma maizītes nereti tāpat no rītiem neatsakos, bet tādas lietas kā pasta, makaroni, pankūkas, kūkas, keksiņi nu gan esmu pasākusi visas gatavot bez lipekļa.

Tad nu šodien padalīšos ar kādu patiešām labu mafinu recpeti. 


Banānu-melnās šokolādes mafini bez lipekļa/glutēna.

150 gr griķu milti
140 gr milti bez lipekļa (esmu izmēģinājusi - parastos, iesaku arī mandeļu vai rīsu vai reiz pat aizstāju ar griķu mannu)
6 ēd. k. tumšais kakao
2 tējk. cepamais pulveris
1/2 tējk. sāls

2 olas
100 gr brūnais cukurs
75 gr vīnogu kauliņu eļļa
120 gr bezgaršas jogurts vai kefīrs
1/2 tējk. vaniļas cukurs
3 vidēji lieli, gatavi banāni
100 gr tumšā 70% šokolāde

Būs vajadzīgas 2 palielas bļodas. 
Vienā sajauksi izsijātas sausās sastāvdaļas - milti + kakao + cepamais pulveris + sāls. Izmaisi, lai viss būtu viendabīgs.
Otrā vispirms sakul ar mikseri olas ar cukuru un eļļu. Tad pievieno kefīru vai jogurtu (es pati visas reizes esmu gatavojusi ar kefīru), atkal izmaisa, pievieno vaniļas cukuru. 
Citā bļodiņā samīca banānus un pievieno kefīra masai. Kad šī masa viendabīgi izmaisīta, pievieno to miltu masai. Un visu iecilā. Tad pievieno šokolādi - kuru es salauzīju mazos gabaliņos ar rokām, jo rīvēta, manuprāt, būtu par smalku. Visu iecilā, lai masa atkal ir pavisam viendabīga. 

Izmantojot griķu miltus un parastos, bez lipekļa, gala masai konsistence atšķiras vizuāli, bet nevajag baidīties, garša abos gadījumos ļoti laba.
Liek ieeļļotā mafinpannā. Pilda līdz augšai. Liek 180 grādu uzkarsētā krāsnī, cep 30 minūtes.


Tie uzcelsies diezgan augstu un būs patīkami mitri. 

Labu apetīti!