Friday 17 February 2017

Banānu-melnās šokolādes mafini bez lipekļa/glutēna.

Jau vairāk kā 4 mēnešus mūsu ģimenes stiprākais vīrietis ir atteicies no lipekļa lietošanas ikdienas uzturā. Līdz ar to, arī mūsu ikdienā lipekļa vai glutēna (latviskāk tomēr būtu teikt - lipeklis) ir krietni mazāk. Jāsaka godīgi, es pati no gardas zemesriekstu-ievārījuma maizītes nereti tāpat no rītiem neatsakos, bet tādas lietas kā pasta, makaroni, pankūkas, kūkas, keksiņi nu gan esmu pasākusi visas gatavot bez lipekļa.

Tad nu šodien padalīšos ar kādu patiešām labu mafinu recpeti. 


Banānu-melnās šokolādes mafini bez lipekļa/glutēna.

150 gr griķu milti
140 gr milti bez lipekļa (esmu izmēģinājusi - parastos, iesaku arī mandeļu vai rīsu vai reiz pat aizstāju ar griķu mannu)
6 ēd. k. tumšais kakao
2 tējk. cepamais pulveris
1/2 tējk. sāls

2 olas
100 gr brūnais cukurs
75 gr vīnogu kauliņu eļļa
120 gr bezgaršas jogurts vai kefīrs
1/2 tējk. vaniļas cukurs
3 vidēji lieli, gatavi banāni
100 gr tumšā 70% šokolāde

Būs vajadzīgas 2 palielas bļodas. 
Vienā sajauksi izsijātas sausās sastāvdaļas - milti + kakao + cepamais pulveris + sāls. Izmaisi, lai viss būtu viendabīgs.
Otrā vispirms sakul ar mikseri olas ar cukuru un eļļu. Tad pievieno kefīru vai jogurtu (es pati visas reizes esmu gatavojusi ar kefīru), atkal izmaisa, pievieno vaniļas cukuru. 
Citā bļodiņā samīca banānus un pievieno kefīra masai. Kad šī masa viendabīgi izmaisīta, pievieno to miltu masai. Un visu iecilā. Tad pievieno šokolādi - kuru es salauzīju mazos gabaliņos ar rokām, jo rīvēta, manuprāt, būtu par smalku. Visu iecilā, lai masa atkal ir pavisam viendabīga. 

Izmantojot griķu miltus un parastos, bez lipekļa, gala masai konsistence atšķiras vizuāli, bet nevajag baidīties, garša abos gadījumos ļoti laba.
Liek ieeļļotā mafinpannā. Pilda līdz augšai. Liek 180 grādu uzkarsētā krāsnī, cep 30 minūtes.


Tie uzcelsies diezgan augstu un būs patīkami mitri. 

Labu apetīti!1 comment:

  1. Aizvakar izmēģināju šos kēksiņus un tiešām, tie ir ļoti garšīgi un patīkami mitri.

    ReplyDelete