Thursday 27 September 2012

burgers

Pat tad, ja ikdienā ēdu diezgan veselīgi un sabalansēti, arī man ir reizes, kad sakārojas burgers. 
Burgers, kuru es nebūtu gatava ēst McDonaldā, Hesburger vai citā ātrā ieskrietuvē [jāatzīst gan, ka Baltezerā, "Pica & Grill 76", ir retā vieta, kur bijis baudāms patiešām gards bbq burgers].
Nav iemeslu to labu nepagatavot mājās. Variācijas ir neskaitāmas.


BURGERS

600 g liellopa maltā gaļa [ar 600 g pietiek sešiem burgeriem]
tomāts
marinēti gurķīši
sarkanais sīpols [tas var būt karamelizēts, ja tā garšo labāk]
siers
sēnes
salāts [parasatais lapu, rukola, spināti, utt]
timiāns
oregano
malts čili pipars
heinz sinepes un kečups
"pļavas" maizes burgeru maizītes

Laba burgera pamatā ir laba gaļa. Un pareiza tās sagatavošana.
Uz 600 g gaļas pievienoju vismaz 300 g ūdens [tas nepieciešams, jo cepšanas laikā gaļa tāpat zaudē daudz šķidruma un ja nevēlies savu burgeru sausu, ūdens ir neatņemama sastāvdaļa], svaigu timiānu, oregano, čili piparus un, protams, sāli un piparus. Visu kārtīgi iemīca. 
Ja gaļu izņem no ledusskapja, ļauj pirms visa procesa tai vismaz 20 minūtes atgūties no pazeminātās temperatūras.

Sākotnēji uzkarsē pannu [ja liekot gaļu uz tās, tā pamatīgi nečurkst - panna necik tev vēl nav uzkarsusi!], tad pievieno pavisam nedaudz olīveļļu. kad arī tā uzkarsusi - uz pannas liek ar rokām izveidoto gaļas kotleti, ļauj tai aprauties līdz kārtīgam brūnumam un tikai tad griez otru pusi. kad no abām pusēm kotlete apcepusies, uz pāris minūtēm uzliek arī vāku, lai temperatūra iziet cauri visai gaļai. pirms likšanas burgerī, uz katras kotletes uzliek pa šķēlei kūstoša siera un atkal uzliek vāku, lai tas izkūst.sēnes ir opcija. bet ja tās vēlies izmantot - tās vienkārši apcep.
pārējās sastāvdaļas sagriež attiecīgi priekš nepieciešamā burgeru skaita.
jāsaka, šis patiešām ir 'ātrais ēdiens', jo prasa ārkārtīgi maz laika.cepeškrāsnī arī apsilda burgera maizītes.Kad viss sagatavots - atliek tikai to visu likt kopā.
Secībai diži lielas nozīmes nav, bet noteikti sāc ar maizi ..) tad sinepes, kečups, pašu gaļas kotleti, kas pārklāta ar izkusušo sieru, tad es liku ripās sagriezto sīpolu, tomātu, sēnes, salātlapu un gurķus. un, protams, otru daļu burgera maizes.apetīti!


No comments:

Post a Comment