Līgo priekšvakarā, kad visas čaklās saimnieces savus Jāņu sierus jau sasējušas un biezpiens vēl palicis pāri - silti iesaku pamēģināt šo biezpienmaizi.
Protams, noderēs arī visos citos dzīves gadījumos, varbūt pat glābs.
Ārkārtīgi vienkārša un supergarda.
Mani vīrieši prasa man vēl un vēl.
Biezpienene.
3 glāzes miltu
(der visa veida un arī kombinācijas - mūsmājās iecienīti arī griķu, rīsu milti)
1 paciņa sviesta
1/2 tējk. soda
1/2 glāze cukura (ja patīk labāk saldāks - liek 1 glāzi)
vaniļas cukurs (var likt, var nelikt)
(šī ir smilšu mīkla)
1/2 litrs kefīra
2 pac. (400 g) biezpiens
3 olas
1/2 glāze cukurs (šo arī var palielināt, ja patīk saldāks)
vaniļas cukurs (atkal - var likt, var nelikt)
Bļodā ieber miltus, cukuru , sodu, vaniļas cukuru, visu samaisa un pāri visam uzrīvē visu paciņu sviesta.
Visu sviestu ieņurca miltos, kamēr veidojas 'smiltis'. Paņem pannu vai formu, es parasti ieklāju arī cepampapīru - pusi no 'smiltīm' liek tajā un piespaida.
Citā bļodā ielej kefīru, iebirdina biezpienu, pievieno cukuru, olas un vaniļas cukuru - visu samaisa, kamēr viendabīga masa (tā liksies ļoti šķidra - tā jābūt) un lej pāri pieblietētajām smiltīm. Atlikušo daļu mīklas vienmērīgi pārbirdina pāri kefīrmasai.
Liek uz 200 grādiem uzsildītā cepeškrāsnī uz 40 minūtēm.
Kad ņemsi ārā, liksies, ka viss vēl tāds pašķidrs, bet tas viss savilksies, kamēr ļausi visam atdzist. karstu ēdot īsti neturēsies viss kopā.
Ja grib našķoties brokastīs - vislabāk to izcept jau iepriekšējā vakarā.
Ļooooti garda!
apetīti!
Showing posts with label biezpiens. Show all posts
Showing posts with label biezpiens. Show all posts
Wednesday, 22 June 2016
Friday, 18 June 2010
Zemenīgo Rabarberu plācenīši
sākotnēji, neko pat nenojaušot, sakolekcionēju dārzā pāris rabarberus un nolēmu izcept iemīļoto rabarberu plātsmaizi.
viss ritēja gana ierasti.
taču. kā jau allaž. vīzija. improvizācija. eksperiments.
kā rezultātā. esmu sajūsmā par jaunatklātajiem biezpiena plācenīšiem ar zemenēm un rabarberiem!
tātad.
nepieciešamās sastāvdaļas:
*rabarberi
*zemenes
*biezpiens
*skābais krējums
*milti
*cukurs
*vaniļas cukurs
*kokosriekstu skaidiņas
*"Garam Masala" garšvielu maisījums(kanēlis, malts ingvers, krustnagliņas, pipari, koriandrs, muskatrieksts etc.)
p.s. ja ir interese, tad Garam Masala var iegādāties Stokmanā vai veikalā Hanuman, Barona ielā 56.
pagatavošana:
Vispirms sablenderējam biezpienu ar skābo krējumu.
Pievienojam miltus, mazliet vaniļas cukuru, mazliet masala, kokosriekstu skaidiņas un cukuru (ieteiktu pievienot nedaudz kondensēto pienu, jo rabarberi tuvojoties saulgriežiem kļūst arvien skābāki un sīvāki).
Jāpieskata, lai kopistiskā masa nebūtu pārak šķidra. ..ja nu kas, tad pievienojam vēl miltus un visu izmaisam. Pēc konsistences masai būtu jāatgādina gana biezs skābs krējums.
sekojoši.
Sagriežam rabarberus un zemenes mazos gabaliņos, pievienojam gatavajai biezpiena masai un visu kārtīgi apmaisam.
Tad, izkārtojot masu uz pannas (var improvizēt ar formām/izmēriem), plācenīšus cepina līdz tie iegūst apetelīgi brūnu nokrāsu.
manā skatījumā. vislabāk. Zemenīgo Rabarberu plācenīšus pasniegt ar svaigi sablenderētu zemeņu mērci. plus garšīgs kafijs.
ņammm.
un.
viss ir super vedžeterien. bez olām. tā kā tie ir papildus bonusi lakto-veģetāriešiem.
labu ap! :)
Sunday, 7 February 2010
citronrulete
es vispār konditorejās nekad neskatos uz ruletēm, jo man liekas, ka es nekad nevaru būt pārliecināta par to, kas tur būs iekšā. bet es skatos uz pārbaudītām vērtībām - vecrīgām, austiņām un kanēļmaizītēm, piemēram.
šis nav tas ruletes gadījums. šī rulete ir varen laba, jo ietver sevī vienu no maniem iecienītākajiem piena izstrādājumiem - biezpienu. recepte atkal jau ir nākusi no kāda žurnāla, kuru neviens nav saglabājis, bet atmiņa mūsu ģimenes sievietēm ir laba.
te nu tā ir.
Saldā citrona rulete ar biezpiena aprikožzaptes pildījumu.
3 olas
4 ēd.k cukura
3 ēd.k miltu
1 citrons
paciņa biezpiena
125 g saldais krējums
pūres aprikožzapte
sauja mannā
atdala olu dzeltenumus no baltumiem. katram atvēlot normāla izmēra bļodu. dzeltenumiem pievieno 2 1/2 karotes cukura - kārtīgi uzputo, ka no tā cukura ne miņas. saputo arī baltumu, pievieno 1/2 ēdamkaroti cukuru, kad jau bišku tas baltums izkustināts, kā arī šķipsnu sāls. tā vienkārši vajag.
tad dzeltenumu masā ierīvē viena citrona miziņu un pa vienai iemaisa miltu karotes - sanāks diezgan ķepīga un pabieza masa, bet satraukumam nav pamata. ir taču saputotais baltums! to pamazām iecilā dzeltenummasā, līdz iegūst gaisīgu, viendabīgu masu.
pannā izklāj cepampapīru un to pārber ar mannā, tā, lai daudzmaz noklāj to papīru, bet bez pārspīlējumiem, protams. tā mannā vajadzīga, lai biskvīts nepieķerās pie tā papīra tik ļoti. izklāj gaisīgo masu pār mannā un liek uzsildītā cepeškrāsnī uz kādiem 200 C, uz aptuveni 8-9 minūtēm. krāsni nevirināt. man jau liekas, ka pat visnepacietīgākie cilvēki spēj paciesties 8-9 minūtes. bet ja ne - biskvīts sakritīsies nelabojami.
pa to laiku, kamēr tas cepās, sakuļ saldo krējumu ar karoti cukura. liek klāt caur sietiņu izstumdītu biezpienu un viegli iemaisa. es iespiedu arī sulu no tā jau norīvētā citrona sulas - ar pusi pietiek.
kad biskvīts izcepies, ņem to laukā un apmet riņķī uz kādas uzticamas virsmas [liela dēlīša, šķīvja vai tīra galda] un ļauj atpūsties uz kādām 3 minūtēm, apsedzot to ar tīru dvielīti. no papīra, saprotams, vispirms atbrīvojas.
kad tas ir atpūties un nav vēl kļuvis auksts [jo aukstu ruletē sataisīt būs pagrūti], novieto ērtā vietā gala apstrādei.
izklāj pa visu biskvītu gardo biezpienmasu un tai pāri aprikožzapti. un rulllē. pa malām spiedīsies laukā, bet satraukumam jau atkal nav pamata - tas ir gards un ar karoti var apēst viens divi.
noliek uz smukumšķīvja un ļauj nedaudz tam visam sasūkties.
garrdi.
principā jau droši vien var likt jebkuru zapti, bet es ar citām neesmu mēģinājusi un jāņem vērā, lai ar to citronu tā labi sasaucas.
[tēts saka, ka gribētu brūkleņu vai dzērveņu]
[tēts saka, ka gribētu brūkleņu vai dzērveņu]
apetīti!
pss
piedodiet par bildēm. manā virtuvē vakaros ir nekam nederīga gaisma.
un ar zibspuldzi es tik ļoti nedraudzējos.
Subscribe to:
Posts (Atom)







