Wednesday 24 April 2013

Panang karijs

Ja pati jau neesmu izdomājusi, ko man kārotos vakariņās - ļauju Krišjānim izvēlēties. 
Šoreiz viņš alka pēc kaut kā eksotiskāka, lazanjas un mājās gatavoto burgeru vietā. Tā kā šo vēl nebiju gatavojusi - nolēmām pamēģināt. Kā nekā, taizemiešu virtuve mums patīk jau kopš SanFrancisko laikiem.
Sanāca ļoti aromātiski un tik pat gardi. Tāda īsta sevis lutināšana. Tiešām iesaku.
Panang karijs.

olīveļļa
2 ēd k. kapāta ķiploka
1 sīpols
1 ēdk. rīvēta, svaiga ingvera
2 ēdk. karija pasta (nopērkama lielveikalu asian stendos)
2 bundžas kokospiena
1 ēdk. brūnais cukurs vai niedru cukurs
1 ēdk. tumšā sojas mērce
1 1/2 ēdk. laima sulas

2 vistas filejas
sēnes
neliels brokolis
1 sarkanā paprika
saldo zirņu kraukšķīgās pākstis
grauzdēti, nesālīti Indijas rieksti
baziliksUzkarsē wok pannu, vai, ja tādas nav (manā gadījumā) - var izlīdzēties ar palielu, dziļāku pannu. Kad tā uzkarsusi, ielej olīveļļu un apcep tajā sīpolu, ķiploku un ingveru. Kad tie visi apbrūnējuši, pievieno karija pastu. iemaisa to sasutējušajā masā, kamēr viss labi sajaucies. tad pievieno kokospienu. to var labi iemaisīt ar nelielu putojamo slotiņu un tik pat labi arī ar spatulu. kad pasta pienā iemaisījusies vienmērīgi - pievieno brūno vai niedru cukuru, soju un laima sulu. laima sulu pievieno pakāpeniski, ik pa laikam nogaršojot - vai ir pietiekošs skābums pēc katra paša vēlēšanās. Tad es pievienoju kubiņos sagriezto vistas fileju. Veģetārietis to var ļoti labi aizstāt ar tofu sieru. Tad dārzeņus un visu sutina kokospienā, kamēr, nogaršojot, jūti, ka vista [vai tofu] ir pilnībā gatavs.
Ja tā, visu pārber ar grauzdētiem Indijas riekstiem [manā gadījumā - pašgrauzdētiem] un svaigām bazilika lapām. Šajā gadījumā iesakāmas arī ir tieši taizemiešu baziliks, itāļu vietā, jo tam ir izteiktāka, saldāka garša.

Krišjānim prasījās nedaudz vairāk asuma, līdz ar ko - viņa šķīvi pāršalca arī čilli pārslu uzlidojums.apetīti!

No comments:

Post a Comment