Wednesday 27 November 2013

Gardi vistu spārniņi

Nereti mēs izvēlamies mājās vakariņām pagatavot ko tādu, kur kāds gardums atlec arī mūsu mīlulei Bitei. Vistas spārni ir ideāls risinājums, tā teikt - paši paēduši un suns laimīgs.Te viena elementāra, ātra un ārkārtīgi garda recepte.
Vistas spārni mērcē.

12 vistas spārni

200 g Tomātu mērce ar baziliku vai piem. Rundāles Klasiskā mērce
2-3 ēd.k. karamelizētais balzāmetiķis [balsamic vinegar glaze]
2 ēd.k. medus
1 ēd.k. Srirača asā čilli mērce [Sriracha sauce] 
vai adžika

sāls, pipari
citas vēlamas garšvielas

Process gaužām vienkāršs. Lai no kurienes arī tie vistu spārni nebūtu, es tos parasti noskaloju/nomazgāju zem vēsa ūdens. Izkārtoju uz pannā izklāta cepampapīra. Lai spārniņa gala daļa, cepot neapdeg, to ieloka spārnā - sanāk tāda kā mežģīšana, kuras rezultātā ir spārniņa trijstūris.
Plikos spārniņus cep cepeškrāsnī, bez nekādām piedevām 180C, kādas 20-25 minūtes, kamēr tie skaisti zeltaini brūni.Kamēr tie cepas, sagatavo mērci, sajaucot visas sastāvdaļas palielā bļodā. Zeltainos spārniņus liek bļodā un kārtīgi apviļā, kamēr tie viscaur ir klāti ar mērci. Liek atpakaļ cepeškrāsnī uz kādām 5-7 minūtēm.

Garšo ļooooti labi!

Lai vakariņas nebūtu mums tik plikas un sātīgas tik vien ar spārniņiem - pagatavoju/tvaicēju arī brokoļus un burkānus spiediena katlā, kas kopumā prasīja tikai kādas 10 minūtes. Ātri, veselīgi un ļoti garšīgi. Tā burkāna garša nav salīdzināma ar vārītā burkāna garšu.


lab'apetīti!
un paldies andriņai :)
4 comments:

 1. Kāds spiediena katls tev ir? Man bija bail pirkt :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Līga Krista - tas ir Delimano firmas spiediena katls, konkrēti šis - http://www.delimano.lv/katli_un_pannas/komplekts_tempo_presto_mega.html

   Ļoti ērts un pamatīgs.

   Delete
  2. Darbojas uz plīts nevis ar elektrību? Uz indukcijas arī darbojas?

   Delete
  3. Tas darbojas uz jebkuras virsmas - elektrības, gāzes, indukcijas.
   Man pašai ir gāzes virsma. Un viss kā nākas. Tiešām esmu ļoti priecīga par šo komplektu manā virtuvē - varu jebko pagatavot veselīgi un ātri :)

   Delete