Friday 17 July 2015

Marshmallow šokolādes kūka

Vasaras vidus ir mans dzimšanas dienas laiks. 
Vakar, mani tajā sveicot, pat tiku pati par vasaru nosaukta, bet noliegt jau laikam nevaru - deguns klāts vasarsraibumiem, pleci iesauļoti, kājas sniegbaltas un kakls + deguns ciet, kā jau kārtīgai vasarai pienākas. Tas viss gan man netraucēja dzimšanas dienas sakarā uzcept kūku. Jāsaka, ka katru gadu līdz šim esmu cēlusi savā galdā Melleņu siera kūku (un ne viens vien jau to gaida tieši uz manu dzimšanas dienu), bet šogad...šogad, ieejot citā gadu desmitā, gribēju pamēģināt ko jaunu. Un te nu tā ir - mussveidīgā marshmallow šokolādes kūka.

Marshmallow šokolādes kūka.
(gatavojama dienu pirms pasniegšanas)

50 g sviests

1 paciņa Selgas brūnie šokolādes cepumi

250 ml piens

150 g marshmallowi

150 g tumšā šokolāde (es lietoju 'Rigondu'un tumšo 70% kakao šokolādi 1/2 uz 1/2)

300 ml saldais krējums


Bļodā, ar stampiņu, koka karoti vai ko citu pa rokai, sadrupina visus cepumus miltveidīgā substancē. Pievieno izkausētu sviestu un iemaisa, lai visi cepumi mitri. Visērtāk šai kūkai būs kūkas pamatne ar noņemamo apmali, tad nu tajā, izklātā ar cepampapīru - vienmērīgi izklāj visu cepumu masu, ar nedaudz paaugstinātu maliņu. Kad tas darīts - liek to atdzesēties ledusskapī.


Katliņā liek sildīties pienu un liek klāt arī gabaliņos salauztu šokolādi un nelielos gabalos sagrieztus marshmallowus (ja tie jau nav mazie). Visu kausē viendabīgā masā uz neliela karstuma. Drošāk būs stāvēt klāt un laiku pa laikam apmaisīt. Kad viss ir viendabīgā masā, liek to malā un ļauj masai atdzist.Kamēr saldā, šokolādīgā masa dziest, uzputo saldo krējumu diezgan stingrā putukrējumā, bet ļoti prātīgi neieputo visu 'sviestā'. Kad tas darīts - ar pirksta iemērkšanas metodi pārbauda vai šokolādes masa jau gana atdzisusi - ja tā ir vēl pakarsta, kā tas bija arī manā gadījumā, atdzesēju katliņu auksta ūdens peldē. Tad to pamazām iemaisa putukrējumā, līdz kopējā masa ir viendabīgs. 

Pienācis laiks saldo masu iepildīt iepriekš sagatavotajā cepumu masā. Iespējams, masa liksies pašķidra un māks bažas, vai tur kas sanāks - bet, varu nomierināt, visa nakts ledusskapī sastindzinās labi un padarīs masu par kūku ļoti labi.
Personīgi man, īpaši arī tāpēc, ka ir ogu sezona, tādai salduma bombai prasās pēc melleņu papildinājuma, bet bez tā var arī iztikt.


Lai garšo!

Labu apetīti!

No comments:

Post a Comment