Thursday 15 August 2013

Moules (ou fruits de mar) marinière soupe jeb jūras velšu zupa.

Šobrīd, kamēr vēl šo rakstu, zupa uz plīts katlā ir silta. 
Tās pagatavošanu pamudināja Stockpot pusdienās nočieptās pāris karotes no Krišjāņa pusdienu bļodiņas. 
Oriģināli moules mariniere ir mērce - mīdijas baltajā baltvīna mērcē. Arī zupa oriģināli iecerēta tik ar mīdijām, bet tā kā es vietējā veikala saldētavā varēju atrast tik' saldētu jūras velšu miksli, turklāt, paņēmu beidzamo - manā šķīvi atradās arī mazie astoņkāji, kalmāri un garneles.
Moules (ou fruits de mar) marinière zupa (jūras velšu zupa)

1 sīpols (vēlams šalotes, bet ģeldēs arī parastais)
vismaz 3 ķiploka daivas
sviests
pētersīļi
timiāns
2-3 lauru lapas
1-2 selerijas kāti
500 g jūras velšu mikslis 
baltvīns (man nebija žēl)
200-250 g saldais krējums
ūdens
sāls, pipariPannā izkausē kārtīgu pikuci sviesta un apcepina ne ļoti smalki sagriezto sīpolu, pievienoju sāli, piparus. Pievieno sakapāto ķiploku un timiānu, pētersīļus, kurus parasti savā šķīvī nelabprāt redzu, bet te man necik tie netraucē. Visu sutina, kamēr sīpols un viss pārējais tādā sulīgā masā sacepies. Pievienoju ar smalki grieztu selerijas kātu (arī šo necienu, bet te pat pati no brīva prāta liku klāt). Visu sutināju, līdz pievienoju vīnu, vēlams sausu, jo manējs nemaz nebija tik sauss, bet domāju, ka sausais piedos vairāk garšu un klāt pievienoju arī visu jūras velšu iepakojuma saturu - speciāli neko neatsaldēju, liku tādus kā bija, atnākot no veikala. 
To visu kopā pasutināju zem vāka, līdz pagaršojot mazo octopus - tas bija izsutējies. Tad pievienoju glāzi ūdens un saldo krējumu.
Visu vēl kārtīgi uzsilda, pievieno pēc garšas sāli, piparus.
Uzgrauzdē savu iecienītāko maizi. Pētersīļu cienītāji beigu fāzē var tos pievienot vēl, bet tā kā es no svaigajiem izvairos - iztikām.Ārkārtīgi gardi un sātīgi!

apetīti! 


1 comment:

  1. Lielisks darbdienu vakaru ātro, bet dikti garšīgo vakariņu variants. Paldies!

    ReplyDelete