Wednesday 23 July 2014

Mana saldējumu vasara.


Jūlija vidus un vesela kaste ar saldējumiem, kurus nogaršot! Ko gan vairāk vajag +25 grādos. Tā bija lieliska dāvana manā dzimšanas dienā. Paldies Food Union.
Tad nu es un mani draugi ķērāmies pie saldējumu degustēšanas un vērtēšanas. Jāsaka, ka bijām ļoti godīgi un viedoklis, saprotams, ir diezgan subjektīvs, bet jācer, ka tas kādam noderēs. Katrs saldējums tika vērtēts vairākās kategorijās un galu galā piešķīru katram 'saldējumus uz kociņa'. Protams, man var arī nepiekrist, bet tādi nu tie ir mūsmājās.
Mazais 80g POLS Gotiņa papīra glāzītē.
Uzreiz atsauc atmiņā bērnību, jo papīra glāzītes ar saldējumiem atminos tikai no tiem laikiem, kad visa vasara bija viens liels brīvlaiks, kura laikā bija jāizlasa vairākas obligātās literatūras grāmatas - tas ir, ļoti sen atpakaļ. 

Izmērs ir ideāls! Nav ne par lielu, ne mazu. Piemērots arī mazākiem saldējumu cienītājiem, jo karstumā nepaspēj izkust, kamēr glāzīte tiek murcīta pa mazajiem, siltajiem pirkstiņiem. Neaizstājams formāts tiem, kuri īsti neizbauda pamirkušu saldējuma vafelīti. Un ēst ar kociņu, no papīra trauciņa - liekas, ka atbilst ideāli 21.gs. bio/eko/organic laikmetam.
Tas ir salds, auksts un tāds, kādu saldējumu ikkatrs sagaida. Nekādu dižu pārsteigumu, bet tas ir patīkams. Jāsaka, ka šādā glāzītē pat vairāk izbaudītu vienkāršu plombīru vai šokolādes saldējumu - ja jau atgriežamies bērnībā, tad pēc pilnas programmas.

Kopvērtējums: 4 saldējumi uz kociņaEKSELENCE dubultais aveņu-granātābolu saldējums.
Iepakojums nudien kliedz 'imports' vai pat 'eksports', jo izskatās dārgs un ļoti gards. Jāsaka gan, ka iepakojums varētu precīzāk teikt priekša, kur tieši tas smuki attaisāms, jo pirmajā brīdī tomēr roka sniedzas pie kastītes gala, nevis vidus, kur to domāts smuki atvērt kā lādīti.

Arī šī saldējuma izmērs nav slikts, bet jāsaka, ka tas var būt arī mazāks, jo tas ir ne tikai ļoti gards, bet arī sātīgs - dubultā šokolāde, pats saldējums un vēl aveņu un granātābolu ievārījums. Ideja par dubultu šokolādi ir ļoti laba un kas to padara vēl labāku ir tas, ka šokolāde nudien ir garšīga. Pēc maniem novērojumiem, mērķauditorija šim saldējumam drīzāk ir pieaugušie, jo bērnam ņemšanās ap saldējumu ar tik daudz šokolādi, mammai sagādā vairāk raizes, nekā prieku bērnam - īpaši, ja ar šo saldējumu žonglē, atrodoties uz ielas :)

Kopvērtējums: 4 saldējumi uz kociņaNÜ smūtija saldējums.Jāsaka uzreiz, ka šis no kastē atrastajiem saldējumiem šai vasarai šķiet vispiemērotākais. Visatsvaidzinošākais, visvieglākais un garšīgākais. Tieši tāds, kādam jābūt saldējumam karstā vasarā. Priecē arī norādītais kaloriju skaits uz iepakojuma. Lieliski garšo bērniem, lai gan izmēra ziņā un kušanas ātrumā varbūt arī nav pats parocīgākais. Abas garšas bija ļoti labas, bet priekšroku mūsu degustētāji dod mango. Šim ir potenciāls tieši garšu sortimenta ziņā - gards varētu būt upeņu, jāņogu un vēl citu Latvijā sastopamo ogu variants.

Kopvērtējums: 4 saldējumi uz kociņaSaldējums POLS ar riekstiem un žāvētiem augļiem.
Šis, visticamāk, ir gaumes jautājums, bet mūsu vidū nebija īsti neviena, kurš par šo saldējumu būtu sajūsmā. Plombīram pašam nebija ne vainas, bet rieksti un augļi šajā kombinācijā nelikās līdz galam iederīgi. 
Jau atkal jāsaka, ka izmērā, mūsuprāt, tas ir par lielu un sātīgu. Vafele gan garda un kraukšķīga.

Kopvērtējums: 2 saldējumi uz kociņaEKSELENCE pistāciju saldējuma konuss.
Lai arī šis izskatās viens no kārdinošākajiem saldējumiem - man tas tomēr sagādāja vilšanos. Tas ir daudz par treknu, daudz par lielu un no pistācijām ir tikai viegla atblāzma un krāsa. Taču pati vafele gan ir garda, bet kas gan tas ir par saldējumu, kur baudāma ir tikai vafele :) Ieteikums varētu būt to 'cepurītes' daļu varbūt tomēr taisīt mazāku un piebērt klāt vairāk pašus pistācijas riekstus.

Kopvērtējums: 2 saldējumi uz kociņaPlombīra saldējums 500 ml 12% kartona kastītē
Lielisks iepakojuma dizains. Klasisks plombīrs ir nezūdoša vērtība. Šo ideāli var izmantot saldējuma kokteiļu taisīšanā, vai vienkārši bļodiņā apbērt ar upenēm, mellenēm, avenēm, zemenēm un visām pārējām dārza ogām.
Iepakojumu varētu uzlabot, padomājot, kā to labāk aiztaisīt pēc tam, kad vienā reizē viss saldējums netiek izgatavots kokteiļos.

Kopvērtējums: 4 saldējumi uz kociņa

Tendence saldējumus izgatavot lielus ir novērojama jau kādu laiku, es ieteiktu ar lielumu nepārspīlēt, jo jāņem vērā tas, ka saldējums kārojas tieši tad, kad ārā ir karstākais laiks, kas nešaubīgi paātrina arī tā kušanas ātrumu, to ierasti ēd ārpus mājas un bez iespējas uzreiz pēc tam nomazgāt rokas un mutes un jāatceras, ka saldējumam jāatsvaidzina, nevis pēc tā apēšanas jāšķebina.


Lai lieliska saldējumu vasara!
1 comment:

  1. Man tieši Pols ar riekstiem un žāvētiem augļiem šovasar topā ;)

    ReplyDelete