no rīta laura [kuras pārvaldījumā arī emuārs svinibam.lv, starp citu] man jautāja, ko šodien darīšu, jo ir taču sestdiena [man bija pats rīts, viņai jau vakars].
pat nedaudz smieklīgi, bet visi mani šodienas plāni bija pagatavot sēņu-grūbu zupu un piparkūku mīklu. ir pienācis vakars un savu plānu esmu izpildījusi.
ar mīklu nomīcījos riktīgi, plaukstu un roku muskulatūra rīt būs jūtama - nešaubīgi.
bet par zupu.
esmu grūbu un sēņu cienītāja. un tieši tādu kombināciju atradu kādai zupai. jābrīnās, ka nepieliku riekstus un cukini, haha.
sēņu-grūbu zupa.
125 ml kaltēto sēņu
nedaudz olīveļļa
1 neliels sīpols
2 daivas ķiploka
1 normāls burkāns
500 g svaigas sēnes
125ml vai nedaudz vairāk grūbas vai var aizstāt tās arī ar speltas kviešiem [farro]
1,5 l buljona [liellopa, vistas vai dārzeņu - pēc izvēles] es lietoju liellopa un nedaudz vistas.
60 ml sausais šerijs [kuru var aizstāt arī arī saldu baltvīnu]
1 ēd.k. tomātu pastas
sāls, pipari
1 ēd.k. šerija etiķis
sāk ar to, ka aplej kaltētās sēnes ar 250 ml verdoša ūdens. es kaltētās sēnes nopirku taizemiešu veikalā. un tās nudien šeit nav dārgas. un es domāju, ka zupa var iztikt arī bez tām, ja nu tiešām nav atrodamas vai atrodamas tikai augšējos veikala plauktos. kad tās aplietas - dod tām apmēram 20 minūtes, lai atdzīvotos. tajā laikā turpina darboties pie zupas.
kubiņos sagriež sīpolu, burkānu. liek tos katliņā, kur uzsildīta olīveļļa, apcepties. kādas 10 minūtes, uz ne pārāk lielas uguns, līdz sīpols maina krāsu.
tad pievieno smalki sagriezto ķiploku, visu kopā pasutina kādu pusminūti un liek klāt svaigās sēnes.
man bija kastaņbrūnie šampinjoni, bet var ņemt baravikas, parastos šampinjonus vai nu kas nu ir. tos griež kā labāk tīk - es griezu normālās šķēlītēs. sutina visu kopā, kamēr no sēnēm sāk izdalīties ūdens, tad liek klāt grūbas un uz jau nedaudz lielākas uguns sutina vēl. kādas 10 minūtes.
tad pievieno šeriju, buljonu un tomātu pastu.
pienācis laiks arī nokāst atdzīvinātās sēnes. atdzīvināto ūdeni nelej laukā, bet pievieno zupai. sēnes smalki sagriež un arī liek klāt.
visu uz ne pārāk lielas uguns vāra, līdz grūbas ir gana mīkstas.
pēc garšas pievieno sāli, piparus un iemaisa šerijetiķi.
gatava.
labu apetīti!
neticami, ka tūlīt būs jau decembris.
te gan, pat sniega neesamības apstākļos, sāk pārņemt ziemsvētku noskaņas, jo dienu pēc pateicības dienas, vairumam mājās jau zaigo eglītes, visur skan attiecīgas melodijas un lielveikalu priekšdurvēs tiek žvadzināts kaitinošs zvaniņš.
un sniega te nebūs.
vakar tapa sautējums. tas ne mazākajā mērā nav saistāms ar ziemsvētkiem.
tomātu-paprikas-zemesriekstu sautējums.
neliels sīpols
neliels sarkanais sīpols
3-4 daivas ķiploka
2 zaļie paprikpipari
4 normāli tomāti
puskrūze vai nedaudz vairāk zemesriekstu
1 1/2 ūdens
kaijenas pipari
ķiploksāls
sīpolsāls
lēcas, pupiņas, grūbas - pēc izvēles
tā kā te jāvieno viss klāt gandrīz uzreiz - sākotnēji visam nācās veikt kapāšanas un griešanas operācijas. uzkarsētā pannā ar labu eļļu apsautē abus labi sakapātus sīpolus, ķiploku, gabaliņos sagriezto papriku un nedaudz saberztos, nesālītos zemesriekstus.
kad tie apsautējušies kādas piecas minūtes - liek klāt kubiņos sagrieztos tomātus, ūdeni un garšvielas. uzkarsē līdz burbuļojošai, vārošai konsistencei un pazemina temperatūru, lai viss turpina sutināties.
sutināšanu vajadzētu veikt no 30-60 minūtēm vismaz. tad arī tas iegūs vairāk sautējuma konsistenci. man garšo visa veida pākšaugi, tāpēc paralēli izvārīju krūzīti jaukto pākšaugu maisījumu - lēcas, mazās pupiņas, grūbas. un kad tie vēl nav galīg mīksti - pievienoju sautējuma masai un pasautēju visu vēl 5 minūtes.
iesakāms ar grauzdētu maizi.
apetīti!
velkom tu jū es ei. [tulk. (jo mamma citādāk nesapratīs) - laipni lūgti ā es vē]
tā ir. nu jau divas nedēļas esmu aizokeānijā. kalifornijā. san francisko.
pilsētā, kur teju viss ir organic - tostarp drēbju mazgātuves, kuras, starp citu, vienmēr apdzīvotas un ballītes ziņā spētu sacensties ar 'melno kaķi' pavisam noteikti.
katrs, kurš to var atļauties, ēd tikai no zemniekiem pirktus dārzeņus, iepērkas organic lielveikalos, kur teju uz visām pakām sadrukāti uzraksti, kas liecina par pārāko veselību. šķiet, esmu nonākusi veselīgākajā asv pilsētā, jo šobrīd visā pilsētā zinu tikai vien pāris mcdonaldu atrašanās vietas. tajos neesmu spērusi kāju. un netaisos.
jā, cilvēki šeit domā par to, ko ēd. vismaz - visi tie, kurus satiekam mēs.
arī es pārsvarā gatavoju mājās. esmu paspējusi uzsēsties uz zupām - taisīju londonā sadabūto tomātu-apelsīnu zupu [kuras maltītē.lv vēl na tikai tāpēc, ka toreiz nesataisīju bildes, bet būs. kāddienu būs], cukini krēmzupu un aso taco zupu. viss līdz šim no ēdājiem akceptēts un pat slavēts. varbūt jādomā par biznesu - i can go to your place and make dinner for you?[tulk.aiziešu pie jums uz mājām un pagatavošu vakariņas] varbūt.
šovakar tapa risotto.
nekad pirms tam nebiju taisījusi risotto. un tā kā mūsu skapī stāv iepirkti rīsi un ledusskapī gaidīja brokoļa galva - viszinošajā google ierakstīju broccoli risotto. un šis ir tas, kas man sanāca ievērojot 70% no atrastās receptes.
laimīgais [no citrusaugļa-laims] brokoļa risotto.
brokoļa galva
5 sparģeļi
1 ne pārāk liels cukini
1 laims
buljons
3 krūzes ūdens
neliels sīpols
1 daiva ķiploka
1 krūze basmati rīsu
parmezāns
sākotnēji dziļā pannā liek pavārīties buljonu - es liku 3 palielas krūzes. domāju, ka ar vienu buljona kubiņu pietiktu, es ņēmu karoti speciālo buljonpastu un atšķaidīju to karstā ūdenī. tajā liek brokoļzieddaļas un arī kātus, kas sagriezti centimetrīgos gabaliņos.
mēs ledusskapī atradām arī sparģeļus un cukini - tos sagriežot aptuveni tādos pašos lielumos. zaļumus liek buljonā apvārīties kādas 3-5 minūtes [kamēr ir pamīksti, bet ne zupā, jo kraukšķīgs sparģelis ir garšīgs sparģelis]. pēc tam tos izņem laukā un ieliek atsevišķā bļodā. buljonu turpina pannā pavārīt, pievienojot smalcinātu laima miziņu un tā paša laima sulu.
oriģinālajā receptē tas bija citrons, bet tā kā mr.krišjānim citrons diez ko negaršo - lietoju laimu. ja kāds nav drošs par to, cik ļoti garšo laims - lieto tikai pusi no visa laima mizas, jo laimu galā jūt laimīgi.
ļauj tam visam pavārīties kādas 5 minūtes un atstāj.
pa to laiku silda lielu, arī padziļu, pannu ar olīveļļu, kurā apcepina kapātu sīpolu un ķiploku. kad sīpols kļuvis pamīksts un caurspīdīgs - liek klāt rīsus. es rīsus pirms tam divas reizes apmazgāju. rīsiem kārtīgi jāsamaisās ar eļļaino sīpolmasu.
tad pa kausiņam liek klāt laimīgo buljonu. ļauj rīsiem savilkties ar to, un liek klāt vēl. sutina tos uz palēnas uguns. seko līdz, lai rīsi lēnām piebriest - un regulāri apmaisa. kopā tas prasa apmēram 20-25 minūtes.
tad liek klāt brokoļus+pārējos zaļos un apmaisa rīsos. kad viss kārtīgi sasilis, iemaisa rīvētu parmezānu. ļoti svaigs, veģetārs, zaļš un organic risotto.
no šī te vajadzētu paēst četriem. pavisam noteikti.
lāāābu apetīti!
Veģetārais plovs. Tapa neplānoti un bez liekām cerībām, bet izdevās baigi labs. Tiem kam tīk gaļa - droši var pievienot arī to. Šis gan nepretendē uz oriģinālo plovu, kas tiek sutināts cepeškrānī, bet nav neko daudz sliktāks.vajag:2 burkānus3 tomātusnedaudz sarīvētu svaigu ingveru2-3tjk koriandru1tjk kuminu2-3tjk ķimenes1/2tjk sarkanos piparus, nedaudz melnos piparus1-2tjk cukuru un pēc izvēles arī 1/2ēdk iesaluapmēram 2 glāzes basmati rīsus2ēdk tomātu pastas1-2 daivas ķiplokasālssvaiga kinza, pētersīļigatavošana:Eļļā apcep ķimenes un tajās apcep un pasutina sarīvētus burkānus.Atsevišķā pannā vai katlā olīveļļā apcep pirms tam saberztas garšvielas un ķiploku. Pievieno sagrieztus tomātus, sutina. Pieliek cukuru, iesalu, sāli un labi sasutina, pieliek pastu un vēl pasutina. Jāiegūst diezgan tumīga pasta.Rīsu vārīšana ir atsevišķa māksla, te viens raupjš apraksts kā var lieliski izvārīt rīsus.Sākumā rīsi ir jāuzbriedina. Kamēr basmati mirkst, tie skan, kad izmirkuši - ir balti un vairs neskan. Tas aizņem ap 10-15 min. Basmati izskalo un ielej ūdeni attiecībā 2 daļas izmērcētu rīsu un 1.5 daļas ūdens (2cm virs rīsu līmeņa). Uz ļoti lēnas uguns vāra bez vāka kamēr ūdens vairs nepeld pa virsu, tad vēl vairāk samazina uguni (tā ka plīts gandrīz dziest nost, jo nolūks ir uzturēt tvaikus nevis vārīt) un uzliek vāku. Nekādā gadījumā nemaisa ne pirms ne pēc tam un neliek sāli! Pēc 10 min pārbauda vai ir viscaur gandrīz gatavi (līdz galam izvārīt nevajag), jāuzmanās lai nepietrūkst ūdens un arī lai ūdens nestāv apakšā - tad apakšā vai nu piedegs vai pārvārīsies. (šeit lieti noder teiciens "practice makes perfect")Gandrīz gatavajiem rīsiem pievieno burkānus un tomātus, labi sajauc visu kopā un turpina uz lēnas uguns tvaicēt/sutināt kamēr rīsi gatavi. Pirms pasniegšanas pievieno sakapātus svaigus zaļumus.
tūlīt jau Lieldienas.
sīpolu mizas olu krāsošanai neesmu krājusi un par pīrāgu cepšanu šogad arī nedomāju.
bet, pat neesot kristietei, uz īsu brīdi ieturu 'mini gavēni' vai varbūt vienkārši to var saukt par sava ķermeņa attīrīšanu.
ir nedēļa, kopš atsakos no gaļas, saldumiem, alkohola un vēl šā un tā. grūti nav. tieši otrādi - man tas sāk iepatikties.
tāpēc viendien ar vitu [kura dzīvo stāvu zemāk un ir pārliecināta veģetāriete jau gadiem] nolēmām remdēt izsalkumu ar pamatīgām vakariņām. zupa un pasta.
zupas recepte ņemta no pavisam smukas pavārgrāmatas. tajā atrodamas neskaitāmas, kārdinošas un tajā pašā laikā - viegli pagatavojamas, receptes.
Vita vadījās pēc grāmatas un mums sanāca tā:
Asā lēcu zupa.
1 smalki sagriezts puravs
1 neliels sarkanais sīpols
1 normāls burkāns
1 sarkanā paprika
1-2 daivas ķiploka
1 lauru lapa
apm. 100g sarkanās [vai citas] lēcas
2 bundžas grieztu tomātu [2x200g]
570 ml dārzeņu buljons vai ūdens ar kādām garšvielām [piem. vegetu vai citu garšvielu maisījumu]
tobasco
dekorēšanai - pētersīlis vai baziliks.
mums bija arī karote humusa.
uz pannas olīveļļā apcep sagrieztu puravu, sīpolu, burkāna ripiņas, papriku un ķiploku. apcepinot neaizmirst arī par sāli un pipariem. cep apmēram 10 minūtes, kamēr visi dārzeņi apcepušies brūnīgi.
tad liek dārzeņus katliņā, tur pievieno lēcas, tomātu bundžu saturus, buljonu un lūko, lai viss uzkarst līdz vārīšanās temperatūrai, tad nogriež karstumu mazāku un pavāra, kamēr lēcas ir gana mīkstas. pievieno tabasco pēc vēlmes un sirdsapziņas. grāmata šo recepti iesaka kā biezeņzupu un šajā brīdī piedāvā to blenderēt, bet mums tāda še nav un blenderis pat neprasījās - zupas struktūra ir ļoti patīkama tāpat.
zupa garda, kopā ar grauzdiņiem, humusu vai Naan maizi.
Pasta ar šampinjoniem, cukini un pekanriekstiem.
šampinjoni
1 cukini
1/2 sīpols
sauja pekanrieksti
baziliks
krējums
nedaudz miltu
pasta - mūsu gadījumā spageti makaroni
sīpolu, šampinjonus un cukini apcepina uz pannas, pievieno riekstus un visu vēl kārtīgi sasilda. liek klāt krējumu, uzkarsē, pārbārsta ar miltiem, lai biezāka mērcīte un pieliek smalcinātu baziliku.
uz šķīvja liek pastu, mērci un tur pat arī rukolu ar tomātiem, avokado un sinepju-medus mērcīti.
un te ir ļoti par daudz vienai ēdienreizei.
mans bez-gaļas periods man nāk tikai par labu.
tāpēc atlikušo enerģiju izlikām uz sienām.
apetīti!
ļoti priecājos.
jo ar šo tiek uzsākta jauna lappuse 'maltītes' recepšu grāmatā. pirmā recepte, kura tiek pierakstīta citā valodā.
šī veģetārā lazanja nāk no Helēnas.
Helēna ir 'mana pirmā francūziete', patiesībā 'mana pirmā aristokrātiski baltā, gudrā francūziete' kā mēs to šodien noskaidrojām, jo kamēr es gozējos terases saulē, viņa sēž istabā un mācās.
ar Helēnu es iepazinos pavisam nesen, bet jau no paša sākuma mums bija plašas iespējas sarunām, jo Helēna ir patiesi aizrautīga 'pie plīts' stāvētāja Tulūzā, kur viņa aktīvi studē grafisko dizainu.
cik nu spēšu - tulkošu tuvu oriģinālam.
jāpiebilst, ka ne es, ne helēna neesam veģetārietes.
i'm very happy for the fact that with this new post there is a new page turned over for 'maltīte' ['a meal'] blog because this is the first recipe written down in other language.
this veggie lasagne comes from Hélène.
Hélène is 'my first french'. actually she is 'my first white aristocratic smart french' as we realized it today because while i am taking my sun baths on terrace she is sitting by the computer inside studying.
i met Hélène not very long time ago but from the very beginning we had very much to talk about as she is a very good 'kitchen operator' in Toulouse where she studies graphical design.
this is how i try to manage two languages in my blog ..)
and i just want to add - neither of us are vegetarians.
Veggie Hélène's style lasagna :
for 6 (starving:) people
Preparation : around 30 minutes
Cooking : around 1hour and 30 minutes
Filling :
2 onions
2 zucchinis
2 eegplants
3 bell peppers
8 mushrooms
8 tomatoes
bechamel sauce:
large spoon of butter
flour
milk
grated nutmeg
lasagna's pastas
grated cheese and parmesan
Preparation:
Cut all vegetables in small pieces. Or make someone else do it for you :)
Put some olive oil in a large pan or a wok and start cooking onions and bell peppers.
After 10-15 minutes, deglaze the pan with a half cup of white wine (it doesn't matter if you have no wine, it's just more tasty) and add the rest of vegetables.
Cook them for around 30 minutes (untill all vegetable became soft and cooked).
Season them with black pepper, salt, herbes de Provence, vegetabble stock, spices, chilli (taste it to correct the season, it depends of the way you like it ).
Use an other pan to prepare the bechamel sauce.
Put a large spoon of butter in it.
Melt it slowly (small fire).
When it's liquid add flour slowly and stir with a whisk untill the mix butter+flour become pretty solid (a bit dry).
Add the milk very slowly and keep stiring it with the whisk until it becomes liquid (it shouldn't have lumps in it).
Add the grated nutmeg, salt an pepper.
Let it on the small fire and keep stiring until it becomes creamy.
In a dish, put a layer of vegetables with grated cheese on the top then a layer of lasagna's pastas and repeat the process until there is no vegetables left. Finish the process with a layer of lasagna's pastas and put the bechamel sauce on the top and some parmesan.
Put it on the oven for around 30 minutes.
And then, just let enjoy it :)
:::
un te arī latviski:
Veģetārā Helēnas lazanja
6 izsalkušajiem
Sagatavošana: apmēram 30 minūtes
Pagatavošana: apmēram 1 stunda un 30 minūtes
Pildījums:
2 sīpoli
2 cukini
2 balkažāni
3 paprikas
8 šampinjoni
8 tomāti
Bešamela mērce:
liela karote sviesta
milti
piens
rīvēts mustkatrieksts
lazanjas makaroni
rīvēts siers un parmezāns
Sagatavošana:
Visus dārzeņus sagriež nelielos gabalos. Vai liek to kādam izdarīt tavā vietā ..)
Ielej nedaudz olīveļļas lielā pannā vai vok pannā un sāk ar sīpolu un paprikas apcepšanu.
Pēc 10-15 minūtēm, pannā ielej puskrūzi baltvīna [tas ir ieteicams, bet nav obligāti - pavisam vienkārši - būs garšīgāk, ja baltvīns būs] un pievieno atlikušos dārzeņus.
Sautē tos apmēam 30 minūtes līdz visi dārzeņi ir mīksti un sasautējušies. Pieliek melnos piparus, sāli, Provanasas zaļumu garšvielu, garšaugu buljonu, citas vēlamās garšvielas un čili [to pievieno pēc vēlēšanās un ja liekas, ka ir tāda vajadzība].
Izmanto kādu citu pannu, lai pagatavotu Bešamela mērci.
Tajā kausēties ieliek lielu karoti sviesta.
To lēnām izkausē [uz zemas uguns].
kad tas ir izkusis, sāk lēnām pievienot miltus un visu laiku tos maisa, līdz tie sajaucas ar sviestu. miltiem jāsasūc sevī sviests, līdz masa kļūst bieza un pat nedaudz sausa.
tad sāk pievienot pienu [Helēna lika rīsu pienu, jo ir alerģiska pret parasto - tas ir saldāks un piedod vēl nedaudz citu garšu].
Pienu pievieno lēnām un ļoti pakāpeniski, visu laiku iemaisot miltu un sviesta masā, līdz viss paliek diezgan pašķidrs un tajā nav kunkuļu.
Pievieno rīvētu muskatriekstu, sāli un piparus.
turpina to sildīt uz lēnas uguns un visu laiku maisa, līdz masa kļūst krēmīga - kā jau mērcei.
kādā padziļākā, siltumizturīgā traukā sāk viedot pašu lazanju. Kā pirmo liek sasutināto dārzeņu slāni un pārkaisa rīvēto sieru, tad izkārto lazanjas makaronus un tā saliek pilnu trauku, līdz beidzas dārzeņu masa. kārtojumu nobeidz ar lazanjas makaronu kārtu un to pārlej ar Bešamela mērci, kuru vēl pārkaisa ar parmezāna sieru.
Ievieto to cepeškrāsnī uz apmēram 30 minūtēm.
Un pēc tam - vienkārši izbaudiet to!
Ceru, ka šis ir tikai sākums lieliskai 'maltītes' sadaļai.
bon appétit!
apetīti!
Beidzot un pavisam nedomāti atklāju kā pagatavot prjaņikus! Ja ir neskaidrība, kas ir prjaņiki - tie ir tādi mīksti cepumi, kas garšo pēc prjaņikiem! ;)

vajadzēs:
250g milti
50g sviests
1/2 tjk. soda
1 tjk citronu sula
200ml piens
100g kakao pulveris
200g cukurs
1/2 tjk kardamons
šķipsna sāls
uzsilda pienu ar sviestu, sajauc ar kakao, cukuru un sāli. nedaudz sakuļ, lai paliek biezāks un gaisīgāks. iejauc citronu sulu. otrā bļodā sajauc sijātus (lai gasīgāki) miltus ar sodu un tad pielej kakao masu. sanāk mīksta mīkla, kas nelīp pie rokām, bet mazliet līp pie bļodas.
taisa aptuveni 1-2cm biezas ripiņas un liek 200 grādu karstā krāsnī uz 10-15 minūtēm.
lai būtu ka īsti prjaņiki vēl var uztaisīt pūdercukura glazūru, bet tās man nebija. kā tādu uztaisīt ar nemācēšu izstāstīt, bet varbūt kāds komentāros var pastāstīt!
tātad. par grūbām. 'nakts variants' - šīs tapa jau tad, kad teju visi 'rozentālu' bija atstājuši.
ir pārāk garšīgi, lai noticētu, ka tās ir grūbas.
grūbas
divas krūzes grūbas
ķiploks
sīpols
baltvīns
stiprie, sarkanā paprika[man bija kaltēts]
buljons
tomāti
rieksti
baziliks
feta
iepriekšējā vakarā grūbas nomazgāju vismaz trīs reizes un iemērcu. tad, kad pienāk gatavošanas laiks, sāk ar ķiploka un sīpola smalku griešanu. ņem tādu padziļāku pannu, kurā uzkarsē nedaudz olīveļļas un apcep ķiploku, sīpolu, kuriem pielikta arī stiprā, sarkanā paprika. kad tie nedaudz apcepušies, lej klāt kādu pusglāzi [vai cik nav žēl] baltvīna. visu kopā pasautē un uzvāra. tad ber iekšā piebriedušās grūbas. krūzē izšķīdina buljona kubiņu - es ņēmu bazilika-timiāna kubiņu, kas laikam jau ka skaitās ekoloģiskais, bet cik tur taisnības, nezinu, un lej to klāt, lai šķidrums būtu nedaudz mazāk par pusi no visas masas.
tad to visu kopā pasutina, ik pa brīdim apmaisot, liek klāt vēl garšvielas, ja liekas, ka vajag. kad jau teju pamīkstas tās grūbas, klāt liek nedaudz sasmalcinātus lazdu riekstus, sēkliņas, kubiņos sagrieztus tomātus [vai 4 daļās sagrieztus mazos ķirštomātus], pieplucina klāt baziliku un visu kopā vēl sasilda.
uz šķīvja izkārto rukolu, grūbas un pārliek pāri fetas siera gabalus.
šausmīgi garšīgi.
ja grib nedaudz pavariēt, var vēl pievienot apceptas sēnes vai cukini vai ko nu tik var iedomāties.
apetīti!
šis ēdiens ir rudens velšu krustojums. ne pārāk sarežģīts, bet ļoti ņammīgs.
vajadzēs:
gailenes
sviestu
kabačus
sieru
vispirms gailenes jāliek cepties sviestiņā un tikmēr jāuzslēdz krāsns uz 200 grādiem un jāsarīvē siers. Siera veids ir pēc izvēles, bet personīgi iesaku lietot parmas sieru. Tad kad gailenes gandrīz gatavas, pieber sāli un vēl kādu garšvielu, ja sirds kāro. Kad gailenes saceptas un nedaudz atdziest, pa to laiku jānomizo kabača kungs un jāsagriež apmēram 3cm biezos gabalos un ar karoti katrs gabaliņš jāizgrebj, bet tā lai dibens nav caurs.
Tad gailenēm pievieno sieru.
Un cepamo veidni nedaudz iesmērē ar sviestu un nedaudz ielej ūdeni. Tad kabaču kungi jāpilda ar gaileņu siera masu un jāliek cepamtraukā.
Un tad, kad tas izdarīts, liek vāku virsū un sautē krāsnī kādas 30 minūtes, kamēr kabači mīksti.