Showing posts with label saldi. Show all posts
Showing posts with label saldi. Show all posts

Friday, 17 July 2015

Marshmallow šokolādes kūka

Vasaras vidus ir mans dzimšanas dienas laiks. 
Vakar, mani tajā sveicot, pat tiku pati par vasaru nosaukta, bet noliegt jau laikam nevaru - deguns klāts vasarsraibumiem, pleci iesauļoti, kājas sniegbaltas un kakls + deguns ciet, kā jau kārtīgai vasarai pienākas. Tas viss gan man netraucēja dzimšanas dienas sakarā uzcept kūku. Jāsaka, ka katru gadu līdz šim esmu cēlusi savā galdā Melleņu siera kūku (un ne viens vien jau to gaida tieši uz manu dzimšanas dienu), bet šogad...šogad, ieejot citā gadu desmitā, gribēju pamēģināt ko jaunu. Un te nu tā ir - mussveidīgā marshmallow šokolādes kūka.

Marshmallow šokolādes kūka.
(gatavojama dienu pirms pasniegšanas)

50 g sviests

1 paciņa Selgas brūnie šokolādes cepumi

250 ml piens

150 g marshmallowi

150 g tumšā šokolāde (es lietoju 'Rigondu'un tumšo 70% kakao šokolādi 1/2 uz 1/2)

300 ml saldais krējums


Bļodā, ar stampiņu, koka karoti vai ko citu pa rokai, sadrupina visus cepumus miltveidīgā substancē. Pievieno izkausētu sviestu un iemaisa, lai visi cepumi mitri. Visērtāk šai kūkai būs kūkas pamatne ar noņemamo apmali, tad nu tajā, izklātā ar cepampapīru - vienmērīgi izklāj visu cepumu masu, ar nedaudz paaugstinātu maliņu. Kad tas darīts - liek to atdzesēties ledusskapī.


Katliņā liek sildīties pienu un liek klāt arī gabaliņos salauztu šokolādi un nelielos gabalos sagrieztus marshmallowus (ja tie jau nav mazie). Visu kausē viendabīgā masā uz neliela karstuma. Drošāk būs stāvēt klāt un laiku pa laikam apmaisīt. Kad viss ir viendabīgā masā, liek to malā un ļauj masai atdzist.



Kamēr saldā, šokolādīgā masa dziest, uzputo saldo krējumu diezgan stingrā putukrējumā, bet ļoti prātīgi neieputo visu 'sviestā'. Kad tas darīts - ar pirksta iemērkšanas metodi pārbauda vai šokolādes masa jau gana atdzisusi - ja tā ir vēl pakarsta, kā tas bija arī manā gadījumā, atdzesēju katliņu auksta ūdens peldē. Tad to pamazām iemaisa putukrējumā, līdz kopējā masa ir viendabīgs. 

Pienācis laiks saldo masu iepildīt iepriekš sagatavotajā cepumu masā. Iespējams, masa liksies pašķidra un māks bažas, vai tur kas sanāks - bet, varu nomierināt, visa nakts ledusskapī sastindzinās labi un padarīs masu par kūku ļoti labi.
Personīgi man, īpaši arī tāpēc, ka ir ogu sezona, tādai salduma bombai prasās pēc melleņu papildinājuma, bet bez tā var arī iztikt.


Lai garšo!

Labu apetīti!





Saturday, 18 April 2015

Citronpudiņš

Šis pudiņš garšo grezni un ļoti labi. Savā būtībā ļoti pieticīgs un apliecina, ka greznai dzīvei ne vienmēr vajadzīgi lieli tēriņi. Lielisks saldais ēdiens ar ko iepriecināt ciemiņus, jo vispār nelauž kaulus un atstāj spēkus sarunām. Tieši tāpēc šonedēļ to gatavoju divas reizes. 
Ja vari pagatavot pankūkas, varēsi pagatavot arī šo gan sastāvdaļu, gan prasmju ziņā.




Vajadzēs: 
180-200 gradu siltu cepeškrāsni
vidēja izmēra siltumizturīgu cepamtrauku, kuru cepjot var peldināt citā traukā
260 ml pienu
2 olas
110 g cukuru
citronu (un apelsīnu, ja gribas)
55 g  mīkstu sviestu
55 g miltu 
cepamo pulveri


Daram tā:

Ar putojamo slotiņu sakuļ svietu ar cukuru, ierīvē mizu no viena citrona un nedaudz apelsīna, divus olu dzeltenumus, ja ir var pielikt vaniļu, miltus  ar cepamā pulvera šķipsniņu(man patīk "Hercoga" Īpašie konditorijas milti) un finālā piejauc pienu un uzreiz arī piespiež sulu no puscitrona, sajauc.
Olu baltumus sakuļ singrās putās un iecilā masā. Nevajag pārcensties, tā lai no putām neaizēg viss gaiss. Ar sviestu ietauko cepamtrauku un 3/4 iegremdētu ūdens peldē cepj kādas 30-40 min parastajā cepšanas režīmā. 
Pudiņam augšpusē jābūt biskvitīgam un apakšā kā jau pudiņam- mitram un nedaudz kā "flabberim".
Atdzesē un ķeras pie karotēm. 



Labu apetīti!

Saturday, 11 April 2015

Ābolu-kanēļa mafini

nudien netipiska izvēle pavasarim, bet tā nu sanāca, ka svaigo zaļumu, lakšu...vai, piemēram, spinātu mafinu vietā, viņdien izvēlējos pagatavot ābola-kanēļa. 
un, jāsaka, tie ir lieliski! un tādi pavisam noteikti būs arī rudenī. 
turklāt, to saka vēl daži citi arī bez manis.

Ābolu-kanēļa mafini

250 g milti
1 1/2 tējk. cepamais pulveris
1/2 tējk. sāls
2 tējkarotes kanēlis (+ 1/2 tējk. āboliem)
3-5 āboli (izmēram ir nozīme). tie sagriezti nelielos kubiņos vai šķēlītēs
115 g sviests, istabas t
200 g cukurs
2 palielas olas
vaniļas cukurs vai vaniļas ekstrakts
120 ml piens

cepurītēm:
nedaudz izkausēta sviesta
un 1/2 uz 1/2 cukura un kanēļa maisījums 

Sākotnēji, vidēja izmēra bļodā sajaucu kopā miltus ar cepamo pulveri, sāli un kanēli. Un to var uz brīdi atlikt malā.

Ābolus (sagrieztos kubiņos vai šķēlītēs), vēl citā bļodā, sajauc ar pāris tējkarotēm miltu, lai tie tā kā iegūtu tādu kā plānu kārtiņu un nesāk suloties. Noliek nostatus.

Tad, vēl citā bļodā, saputo sviestu ar cukuru, kamēr tas ieguvis tādu gaišāku, krēmīgu skatu. Pievieno pa vienai olas. Vispirms vienu kārtīgi iejauc masā un tikai tad liek klāt otru. Pievieno vaniļas cukuru vai vanilīnu, kas nu kuram tuvāks.

Tad lēnām pievieno miltu maisījumu, kas visupirms tika atlikts uz savu iznācienu. Ik pa brīdim, pievienojot arī pienu. Maisa vai darbojas ar mikseri, kamēr viss vienmērīgā masā. Tad pievieno ābolus. 

Beidzot pienācis laiks likt lietā savu mafinu pannu. vai formu. Es izmantoju mafinu papīrīšus - šādā gadījumā es nelietoju nekādas taukvielas, bet, ja masu esat iecerējuši likt 'pa taisno' pannā - nedaudz iesmērējiet to ar sviestiņu.
Pilda formas ar mīklu - 2/3 vai 3/4 no formas kopējā izmēra. Cep 180 C uzsildītā krāsnī aptuveni 20-30 minūtes, vai kamēr kociņš, ar kuru pārbaudīsiet mafinu gatavību, būs bez slapjumiņa.

Tad, kad mafini gatavi un pavisam nedaudz spējuši atpūsties no nesenās vizītes cepeškrāsnī, katra mafina cepurīti viegli iemērc izkausētajā sviestā un tad liek kanēļa+cukura maisījumā. 



Gatavi!
Vislabāk tie garšo nedaudz padzisuši un ar glāzi piena.

apetīti!






Wednesday, 19 November 2014

ātrs un gards ābolpīrāgs

pēdējā laikā laikam tiešām man būtiski ir, lai maltīti vai jebko, ko gatavoju, varu to izdarīt pēc iespējas vienkāršāk un ātrāk. nav gan tā, ka Teodors prasa vairāk laika kā viņa vecuma bērni, bet negribētu sautējuma vai zupas taisīšanas pusceļā to pamest, jo puika pamodies un grib ieturēt arī savu maltīti. labi gan, ka viņa 'restorāns' ir vaļā visu cauru diennakti un uz neko nav jāgaida.

vakardienas valsts svētku noskaņās uzņēmām ciemiņus un lutinājām visus ar sutinātu jēru un saldajā - pavisam vienkāršu ābolu pīrāgu/kūku. un jau atkal man jāsaka paldies savai mammai par receptes atklāšanu.



Ātrs un gards ābolpīrāgs/kūka

pamatam:
150 g sviests
1 1/2 glāzes miltu
2 ēdk. cukurs

(smilšu mīkla)

2 palieli 'Antonovkas' āboli

1 glāze (200 g) skābs krējums
1 glāze cukurs
1 ola
vaniļas cukurs, kanēlis

sākotnēji sarīvēju tikko no ledusskapja izņemto sviestu, pievienoju cukuru un daļu miltus. ar rokām visu samīca un pievieno vēl miltus, jāskatās, iespējams, visas 1 1/2 glāzes pat varbūt nav nepieciešamas - to var labi saprast pēc tā, cik ļoti mīkla līp pie bļodas malām un vispār turas kopā. kad tā gatava, to var ielikt uz brīdi ledusskapī, bet tas nebūt nav nepieciešams, ja steidzat šo pīrāgu pagatavot 'ātri'. es to klāju formā uzreiz pēc mīcīšanas.






tad nomizo un šķēlītēs sagriež ābolus. 'Antonovkas' āboli ir ieteikums, bet tas vairāk tāpēc, ka tiem ir spēcīgs aromāts un garša. domāju, ka tos var aizstāt arī ar kādu citu ābolu šķirni vai pamēģināt arī ar bumbieriem, piemēram, un tad ielikt starp šķēlītēm arī kādu melnās šokolādes kripatu.



bļodā sajauc krējumus, olu, cukuru, pievieno vaniļas cukuru un es iemalu arī kanēli jau krējumā.

kad šķēlītes smuki izkārtotas izklātajā mīklā, pārlej tās ar krējuma masu un pārkaisa ar kanēli, nedaudz cukuru.
liek cepties 180 grādos uzsildītā cepeškrāsnī uz 50-60 minūtēm.



pīrāgs sanāk ļoti gards un mutē kūstošs.
pazudīs momentā :)






labu apetīti!



Thursday, 15 May 2014

Laimes cepumi jeb 'fortune cookies'

Pirmo reizi pie sava pirmā 'laimes cepuma' tiku, dzīvojot SanFrancisko. To man uzdāvināja mana vjetnamiešu draudzene un jāsaka, ka garšas dēļ tos noteikti nav jēgas gatavot - vairāk par visu sajūsminās tieši paša cepuma pārlaušanas brīdis, kad tiec pie 'nezināmās' laimes.






Laimes cepumi jeb fortune cookies.

2 olu baltumi
1/2 tējk. vaniļas ekstrakts
1/2 tējk. mandeļu ekstrakts (bez šī var iztikt)
3 ēdk. augu eļļas

Augstāk minēto visu sakuļ ar roku vai blenderi, kamēr baltums ir kļuvis viendabīgs un krēmīgs, bet ne līdz galam ciets.
Tad pievieno:

70 g miltu
1 1/2 tējk. kartupeļu cietes
3 ēdk. ūdens
100 gr baltais cukurs
šķipsnu sāls

...un turpina blenderēt, kamēr viendabīga masa. 
Tā atgādina pankūku mīklu pēc tekstūras, bet garšo pēc Amerikas.
Domāju, ka var pievienot garšai vēl, kas nu tīk, ja ir tāda vēlēšanās. Piem. kakao - padarot cepumus brūnīgus.

Uzkarsē cepeškrāsni uz 190 C grādiem. Kad tā uzsilusi - uz pannas, kur izklāts cepampapīrs, ar tējkarotes palīdzību veido 1 tējkarotes daudzuma aplīšus - mīklu nedaudz ar karoti izlīdzina, lai sanāk plāna 'saulīte'. 
Iesaku sākumā likt ne vairāk kā 3, jo laiks to pārvēršanai/izgatavošanai būs ļoti maz - tie sacietē ļoti ātri. Ja esat pie plīts viens/viena - vēljovairāk.

Novēlējumus vai 'ziņu' zīmītes cerams jau esat sagatavojuši iepriekš - tagad laika tam vairs nebūs.

Liek cepties. Un tiklīdz manāt brūnas maliņas - ņemat tos ārā.
Uz iepriekš sagatavotas virsmas ar lāpstiņu noņemat pa vienai 'saulītei'. 
Ielieciet tajā uz pusēm salocīto zīmīti, pārlociet cepumu uz pusēm un viducīša ielocīšanai izmantojiet kādu krūzi vai bļodiņu:

Ideālā variantā, pilnībā atdzist novietojiet tos tīrā mafinu formā - kur tie nezaudēs savu jauniegūto formu.

Lai laimīgi!




Es katru no tiem iesaiņoju atsevišķā maisiņā - paildzinot atvēršanas prieku saņēmējam.


Sunday, 29 September 2013

Mini šokolādes krēma kruasāni

Septembris paskrējis. Paspēju pabūt Dansukker stendā Riga Food laikā - kur abas ar mammu darījām ko varējām, lai katram pienācējam garšotu mūsu pasniegtais - Mammas jaunā brūkleņkūka, Cukini-pekanriekstu mafini un Mīlas cepumi. Tāpat arī - bijuši citi, ne mazāk saistoši, projekti, nesaistīti ar maltīti.

Lūk, šodien uztaisīju ko pavisam vienkāršu un gardu. Ja vakar tā bija Pītā ābolu strūdele, kas nešaubīgi 100% atbilst sezonai, tad šodien tie bija Mini šokolādes krēma kruasāni.




Mini šokolādes krēma kruasāni

šokolādes krēms [manā gadījumā Nutella]
kārtainā mīkla
sviests
cukurs

Sākotnēji - nedaudz atsaldē pavisam cieto kārtaino mīklu, lai varētu to mazuliet izrullēt. Sagriež nelielos trijstūros.

Tad katru trijstūrīti dāsni iesmērē ar krēmu - es to darīju ar karotīti, ja nu kādam ērtāk ir izmantot ko citu vai pirkstu - nekautrējieties. Tad trijstūrīšus sarullē, sākot no platākās malas. Un izvieto sarullētos kruasāniņus uz pannas, dodot tiem rūmes, jo tie pavisam noteikti nedaudz mainīs izmēru. Un centies arī spicīti likt zem paša kruasāna, citād tie veras vaļā un maina formu pavisam.

Kad panna pilna - ieziež katru ar kausētu sviestu un apber nedaudz ar cukuru. Cep 180-200 grādos uz kādām 10-15 minūtēm, līdz tie zeltaini brūni. 
Ļoti ātri, viegli un gardi.



lab'apetīti!

Monday, 12 August 2013

Melnais Princis

Melnais princis laikam ir viena no manām spilgtākajām kulinārajām bērnības atmiņām. Precīzāk laikam jau būtu, Melnā prinča krēms un tas, ka tas bija viens no maniem pirmajiem prinčiem. Gadiem mamma šo nebija taisījusi. Nu tad te nu būs. 




Melnais Princis.

mīklai:
1 ola
1 glāze skāba krējuma
2 ēdamkarotes kakao
1/2 burciņa (200 g) iebiezināts piens ar cukuru
1 tējkarote cepamais pulveris
2 glāzes milti

krēms:
250 g mīksts sviests
2 ēdamkarotes kakao
1/2 burciņa iebiezināts piens ar cukuru

ievārījums
melnā šokolāde
rieksti



Mīklas sastāvdaļas visas kārtīgi samaisa. Gredzenveida formas pannu iesmērē ar sviestu un izkaisa ar rīvmaizi. Samaisīto mīklu ielej sagatavotajā pannā un ļauj 1 stundu tur pastāvēt. Cepeškrāsni uzkarsē uz 200-220 grādiem un 10 minūtes cep. Tad grādus samazina līdz 170-180 un cep vēl 30 minūtes. Ar koka irbulīti pārbauda, ja mīkla nelīp klāt - gatavs!
Izņem no gredzena, ietin cepampapīrā un atstāj tā līdz atdziest. Kad atdzisusi - pārgriež šķērsām, lai sanāk divi gredzeni. 

Starp gredzeniem iesmērē ievārījumu (zemeņu, aprikožu, vai vēl kādu citu) un sagatavoto krēmu (krēmu uz viena, ievārījumu uz otra un saliek kopā). Virsū arī apsmērē krēmu, pārrīvē pāri melno šokolādi un ja kārojas - drupinātus riekstus.




Pavisam brīvs no rasistiskām iezīmēm - Melnais princis!
Ļoti varētu piestāvēt Melngalvju namam.


apetīti!






Thursday, 25 April 2013

Pītā strūdele

Svētdienās, pēc pusdienām, arvien prasās pēc punkta uz 'i' visai nedēļai. Tad nu aizgājušajā svētdienā tas 'i' bija pavisam ābolains un gards. 
Sadraudzībā ar plombīra saldējumu. 

Pītā strūdele

4-5 āboli [saprotams, ka āboli arī aistājami ar bumbieriem, ogām, biezpienu un tā tālāk]
kanēlis
cukurs

kārtainā mīkla
ola

Ābolus nomizo un sagriež gabaliņos, pārkaisa ar brūno vai parasto cukuru un kanēli. 


Lielveikalos nopērkamās kārtainās mīklas ir ar un bez rauga. es, parasti, izvēlos bez, arī šoreiz. plāksnēs un salocīta - šoreiz salocītā.
kad tā nedaudz ir 'atlaidusies' no mūžīgā saldētavu sasaluma, liek to uz miltiem kaisītas virsmas un nedaudz izrullē. 
ja jums ir lielā cepešpanna - šajā brīdī mīklu uzliek uz tajā sagatavotā cepamā papīra.
un katrā malā, sānos, iegriež strīpas. 

tad pa vidu šīm strīpām veido sagriezto ābolu valnīti un iepin to mīklā. viena un otra puse mīklas - pamīšus - elementāri.



kad tas darīts, pīni apziež ar sakultu olu, kurai nedaudz pievienoju vanilīnu - aromātam, bet bez tā var arī iztikt.

liek uzsildītā cepeškrāsnī uz kādiem 180 grādiem un cep, kamēr viegli zeltaina, tas būs aptuveni kādas 30-35 minūtes. 

garšīga ir tieši karsta un ar plombīra saldējumu.


apetīti!




Monday, 31 December 2012

zīdaiņu cepumi

vecā gada izskaņā, ielikšu te vēl vienu recepti. tā būs veltīta manas māsas dvīņiem. nora un bruno ir 8 mēnešus veci un nupat sāk parādīties pirmie zobi. šī recepte laba ar to, ka tur nav cukura, sviesta vai olu  - kas viņu vecumā tomēr laikam nav īsti vēl piemēroti.


[bruno un cepums]

zīdaiņu cepumi.
[bez olām, sviesta un cukura]

250 g auzu pārslas [1 cup]
80-100 g sausā rīsu putra [1 cup]
1 nogatavojies banāns
2 ēd.k. rapšu eļļa [canola]
2 ēd.k. ūdens


auzu pārslas blenderī sasmalcina teju līdz miltu konsistencei. bļodā liek kopā tās un sauso rīsu putru. bruno un norai rīsu putra nav no iecienītākajām, tāpēc šis ir labs veids kā ar to tikt galā. rīsu putra ir ļoti viegla, tāpēc tā sanāks padaudz. es beigu beigās ņēmu 'uz aci'. 



citā bļodā ar dakšu samīca nogatavojušos banānu, pievieno eļļu un ūdeni. 






kad masa viendabīga, pievieno to cepumu 'miltiem' un kārtīgi iemaisa. veidojas ķepīga masa, jo banāns + auzu pārslas veidojas par vienu lielu lipekli. pēc vajadzības var pievienot vēl sauso rīsu putru. kad masa daudz maz līdzinās mīklai - novieto to uz pannas lieluma cepamā papīra gabala, kas apkaisīts nedaudz ar rīsu putru. mīklu nedaudz izspaida pa papīru un arī apkaisa ar sauso rīsu putru, lai vieglāk izrullēt. tad to izrullē pa visu papīru, bet ne pārāk plānu. 



ar nazi sagriež garenos gabalos vai, pēc vēlēšanās, izspiež formiņas, un liek cepeškrāsnī, kura uzsildīta uz 180C grādiem. 
visa māja smaržos pēc banāniem un jau pēc 10 - 15 minūtēm tie būs zeltaini brūnīgi - gatavi! izņemot no krāsns būs vēl pamīksti, bet atdziestot - sacietēs.




cepumi nedrūp un ir viegli zelējami. 
kā izrādās, tie garšo arī 5gadīgajai lielajai māsai ..)

lab'apetīti!


Laimīgu Jauno!



Wednesday, 26 December 2012

snickerkūka

Ziemassvētku vakara galdam man šogad bija jārūpē kaut kas gards. Domājot par to, ka ar katru gadu bērnu skaits manā ģimenē ir audzis - koncentrējos uz pavisam saldām lietām un kādā importa blogā atradu šo snickerkūkas recepti. tā ir gaužām vienkārša un visiem ļoti garšoja.




snickerkūka.

6 snicker batoniņi
400 g piena šokolāde
250 g marshmallows
sauja riekstu un sauja mandeļu

sagatavo trauku, kurā izklāj foliju vai cepamo papīru. jācep nekas nebūs.
2 snicker batoniņus sagriež un kopā ar visu šokolādi liek 'ūdens peldē' kausēties.
tikmēr smalkāk sagriež marshmallows saldumus un apgrauzdē riekstus un mandeles.
sagatavotajā traukā liek marshmallows, riekstus un pārējos 4 sagrieztos snickerus. 
kad šokolāde sakususi, to pārlej pāri sagatavotajam un iemaisa, lai viss ir pārklājies ar šokolādi. 
liek trauku aukstumā vai uz loga āra palodzes un pēc tam sagriež gabalos. 


ļoti saldi un gardi!


lab'apetīti!

Tuesday, 25 December 2012

apelsīnu marmelāde

Priecīgus Ziemassvētkus!

Pirms mēneša vai vairāk ar Andru prātojām, ka, mums kā meitenēm, kurām patīk gatavot, būtu uz svētkiem jāsarūpē kas gards. Pat īsti netikām apspriedušas, kas tas varētu būt, bet jau pēc nedēļas abas runājām par apelsīnu marmelādi. 
Iespējams, tas tāpēc, ka šobrīd ir apelsīnu sezona veikalos vai tāpēc, ka tie nu jau kļuvuši par diezgan spēcīgiem ziemsvētku simboliem [vienā rindā ar mandarīniem].
paldies andrai - šo viņa man ieteica, jo pirms es ķēros klāt, bija jau paspējusi izmēģināt vēl pāris. 




apelsīnu marmelāde.

5 apelsīni
1 vaniļas pākstis
1 kg ievārījuma cukura
1,5 l ūdens

jāsāk ar to, ka apelsīnus kārtīgi nomazgā, tad sagatavo katlu, kurā tiks vārīta marmelāde. apelsīnus griež plānās šķēlēs, tās uz pusēm, vēl uz pusēm, līdz iegūtas 1/8 daļas. taisnību sakot, tas nav tik svarīgi, cik daļās ir sagrieztas šķēles, tas vairāk ir gaumes jautājums. 

kad apelsīni sagriezti, tos liek katlā un tur pat arī sulu, kas satecējusi uz dēlīša darbojoties ap tiem. katlā pielej klāt arī ūdeni - un ļauj visai masai uzvārīties. nedaudz pavāra un ņem nost no uguns - ieber un iemaisa cukuru un pievieno vaniļas pāksti. 




vaniļas pāksti, pirms pievienošanas, ar nazi nolīdzina, pārgriež pa vidu uz pusi un ar naža smaili izkasa tās melnās sēklas. apelsīniem noteikti pievieno gan sēklas, gan pašu pāksti.
to visu atstāj uz nakti.

nākošajā dienā apelsīna masu turpina vārīt, sasniedzot vārīšanos, temperatūru samazina un ļauj šķidrumam reducēties vismaz stundu vai pat vairāk, līdz jūt, ka masa paliek smagāka. 





tad jau arī marmelāda gatava pildīšanai tīrās/novārītās burciņās.

manas tika arī pie iemītniekiem.





kruasāni, brie, un sestdienu rīti - apelsīnu marmelāde, es jau nāku!






lab'apetīt!


Friday, 27 July 2012

šmores

grillsezonas bērnu saldums 'smores', kas man labāk zināms no 'aukstajiem' Sanfrancisko vakariem pie kamīna - ir ideāls cukursprādziens katrai mazai mutei. 
sataisīju arī maniem mazajiem un jēkabs uzreiz tās nokristīja par šmorēm.

te nu būs.


smores

marshmallows jeb amerikāņu zefīrs
nutella jeb šokolādes krēms
cepumi [mana izvēle krita uz klasiku - Selga]
bambuskociņi



kad visas gaļas, garneles un dārzeņi apgrillēti, ogles vēl karstas kādu labu brīdi - tad arī īstais brīdis šmoru taisīšanai.

uzduram marshmallow uz kociņa, turam virs karstuma, kamēr tas sāk spīdēt un viegli apbrūnē.


mammas un tēti pa to laiku sagatavo ar nutellu apsmērētu cepumu un otru saldā burgerīša aizvēršanai.



gatavs!



vairāk par vienu apēst ir pagrūti.